مطالب متنوع روانشناسی

list item image

افسردگی چیست؟

افسردگی (Depression)، یک اختلال روحی جدی اما رایج است که می‌تواند کیفیت زندگی فرد را پایین آورده و در موارد شدید و یا مزمن حتی باعث عجز و ناتوانی گردد. اختلالات روحی و تغییرات خلق و خو می‌تواند بر هزاران جنبه از زندگی فرد تاثیر بگذارد.

list item image

اضطراب چیست؟

اضطراب، پریشانی، تشویش یا دلشوره (به انگلیسی: Anxiety ) عبارت است از یک احساس منتشر، ناخوشایند و مبهم هراس و نگرانی با منشأ ناشناخته، که به فرد دست می‌دهد و شامل عدم اطمینان، درماندگی و برانگیختگی فیزیولوژیکی است.

list item image

اعتماد به نفس

یکی از ویژگی‌های روانی است که شخص در آن به‌دلیل تجربه‌های قبلی، به توانایی‌ها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها به‌طور موفقیت‌آمیز اعتماد و باور دارد. خصوصیت دارا بودن اعتمادِ به خویشتن، نقش حیاتی در توسعه و پیشرفت و موفقیت فرد دارد.

list item image

عزت نفس

اصطلاحی در روان‌شناسی است که بازتاب ارزیابی یا برآورد یک فرد از ارزش‌های خود می‌باشد.ﻋﺰت ﻧﻔﺲ ﻋﺒﺎرت است از درﺟﻪ تصویب و ﺗﺄﻳﻴﺪ یا اﺣﺴﺎس ارزشی که فرد نسبت به خود ادراک یا برآورد میکند.

list item image

اختلالات یادگیری

اختلال یادگیری یکی از انواع اختلالات روانشناختی است که به میزان بیشتری در کودکان دیده می‌شود. در این صورت می‌بینیم که یک کودک، اگرچه نسبت به همسالان خود از هوش بیشتری برخوردار است اما در بخش‌های گوناگون یادگیری مشکل دارد و نمی‌تواند آنطور که دیگران می‌آموزند، روند یادگیری را طی کند.

list item image

اختلالات شخصیت

اختلال شخصیت در واقع مجموعه‌ای از مشکلات روانشناختی است که با رفتار خشک، غیرقابل انعطاف و نسبتا نامتعارف فرد در زندگی بروز می‌کند. به زبان ساده، اختلال شخصیت باعث می‌شود که رفتارها و افکار فرد، از حالت طبیعی و نرمالی که افراد در جامعه و در طول زندگی از خودشان بروز می‌دهند، خارج شود.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش